wtorek, 19 grudnia 2017

Szopka / Nativity

Witajcie!
Ostatnio pokazywałam Wam mój zimowy domek, mówiąc, że wiele mam jeszcze w planach :-) Domków naprodukowałam dość dużo, obdarzając nimi różne zaprzyjaźnione kiermasze. Ten jest ostatni. Zostanie u nas w domu i znajdzie swoje miejsce pod choinką, ponieważ zamieniłam go w stajenkę betlejemską.

Recently I have shown you my winter house and told you, that I wanted to make a lot of them either. I really made quite a lot of them and gave them as gifts to some charity sales.
Today I want to show you my last house. It will stay in our home and find its place under our christmas tree, because I transformed it into nativity.

Jak widzicie, powiększyłam "drzwi". Postacie Świętej Rodziny wycięłam z kawałeczka beermaty, a potem pomalowałam białym gesso i dodałam nieco złotej brokatowej pasty.

As you can see, I made the doors bigger. A Holy Family I cut from a little piece of beermat and then I painted it gesso and added a little bit of gold glitter paste.Dekoracja na dachu to stare czerwone potpourri, które przestało już pachnieć. Pewnie każdy z nas ma takie różne skarby w swoich szufladach i pudełkach.

A decoration on a roof is an old red potpourri. I suppouse that every one of us has similar treasures in drawers and boxes.
Użyłam / I used:

      

       

     Anyż         

Dziś życzę Wam wszystkim pięknych Świąt!
Spotkamy się już w Nowym Roku!

Today I want to wish you a Merry Christmas!
See you in New Year!

12 komentarzy:

 1. Bardzo fajny pomysł z domkiem.:)Fajnie wyszła stajenka.Rzeczywiście u mnie też znajdzie się jakieś stare potpourri, które czeka na wykorzystanie.Dzięki zainspirowałaś mnie.Super:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny pomysł na wykorzystanie domku na stajenkę :)Dziękuję za inspirację ponieważ u mnie też się znajdzie jakieś potpourri do wykorzystania.Super pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Dziekuję! Podśpiewywałam kolędy, kiedy ją robiłam :-)

   Usuń
 4. Super pomysł na przerobienie domku:)Świetna wyszła ta stajenka:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te domki kryją w sobie wiele możliwości, na wszystkie pory roku!

   Usuń
 5. Piękna szopka. Bardzo klimatyczna.
  Spokojnych Świąt.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tobie również życzę dobrych, pięknych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 7. wooow, fantastyczna uwielbiam takie prace Radosnych Świąt

  OdpowiedzUsuń