niedziela, 29 kwietnia 2018

INTI - Ojciec Słońce

Witajcie!

Wczoraj zakończyło się nasze tagowe wyzwanie. Ale że to forma łatwa, lekka i przyjemna... ponownie skusiłam się ją poskromić ;) Mam nadzieję, że nie zanudzę Was również kolejną inspiracją  w rdzawych odcieniach, ale one też ostatnio nie mogą mnie opuścić ;) 
Dzisiejszy efekt osiągnęłam głównie dzięki kobaltowej mgiełce i silnie skoncentrowanemu pigmentowi Quinacridone Gold od DecoArt Media... który jest moim numerem jeden, jeśli chodzi o efekt rdzy :) W ofercie sklepu mamy jeszcze parę innych kolorów tych wydajnych fluidów godnych uwagi i oczywiście zakupu ;) Niewielka ilość fluidu wystarczy do pokrycia dużej powierzchni. Może być on łączony z pastami strukturalnymi i farbami. Dzięki koncentracji pigmentu daje możliwość tworzenia wielu odcieni oraz daje satynowe wykończenie.  

A teraz parę słów o procesie twórczym ;) jako pierwszą położyłam masę mikową przez maskę. Następnie za pomocą heavy body żelu przykleiłam tekturki i wszystkie foremkowe odciski. Potem gdzieniegdzie przetarłam kompozycję ponownie masą mikową, by nadać pracy chropowatości. Gdy wszystko już dobrze wyschło, całość pomalowałam białym gesso. Następnie na zwilżoną powierzchnię psiknęłam niebieską mgiełką i wpuszczałam rozrzedzone rdzawe krople fluidu. Oczywiście zabiegi powtarzałam, aż do uzyskania zadowalającego efektu ;)

 

 Aby wydobyć szczegóły kompozycji przetarłam wybrane rejony suchym pędzlem gąbkowym muśniętym białym gesso oraz skonturowałam i pochlapałam białym tuszem Splash! Na koniec całość delikatnie przetarłam niebieskim i złotym woskiem.


MATERIAŁY:

https://www.essy-floresy.pl/pl/p/Foremka-silikonowa-Zebatki-40043/4114https://www.essy-floresy.pl/pl/p/Tag-duzy-tekturka-do-scrapbookingu/1420https://www.essy-floresy.pl/pl/p/Kolekcja-Royal-ramka-2-tekturka-do-scrapbookingu/2989https://www.essy-floresy.pl/pl/p/Ayeeda-Mists-Chalk-Indigo/1637https://www.essy-floresy.pl/pl/p/Masa-ultralekka-samoutwardzalna-100-g/3394https://www.essy-floresy.pl/pl/p/Masa-mikowa-Renesans-125-ml/2931
https://www.essy-floresy.pl/pl/p/Zestaw-szpatulek-plastikowych/2553https://www.essy-floresy.pl/pl/p/Nagrzewnica-do-embosingu/1961https://www.essy-floresy.pl/pl/p/Pedzel-gabkowy-40-mm/2925
Pozdrawiam serdecznie!

www.allearte.blogspot.com

7 komentarzy: