sobota, 23 czerwca 2018

Dla wędkarza na zakończenie sezonu

Witajcie, dzisiaj mam dla Was mały kurs na wykonanie fajnego folderu na zdjęcia. Jest to bardzo prosta forma, ale jednocześnie bardzo efektowna. Folder na moje zdjęcia składa się z kilku stron. Możemy go dowolnie ustawiać na półce, zmieniać ekspozycję zdjęć a jeśli nam się znudzi po prostu złożyć na płasko i schować do szuflady.
Wnętrze jest bardzo prosto skomponowane, a dzięki ciekawym papierom nabrało uroku :)
 
 Sposób wykonania okładek:
- potrzebujemy 2/4 arkusze scrapowego papieru
- 2 arkusze kartonu craft
 Do wykonania okładek przycięłam dwa kwadraty z kartonu craft o wymiarach 12 cm. Następnie przygotowałam dwa większe kwadraty około 15 cm ze scrapowego papieru. 
Bazę craftową okleiłam papierem scrapowym zawijając do wewnątrz. Na wierzch nakleiłam składaną bazę na zdjęcia oraz dodatkowe arkusze papieru, aby zakryć zawijane brzegi. 


Baza na zdjęcia jak widzicie wykonana jest z jednej długości czyli ma 30 cm, następnie zbigowana po 15 cm i złożona w harmonijkę.Na jednej części mamy już przyklejoną okładkę, teraz wystarczy nakleić na drugą część.Zaczynamy ozdabianie:
Jak widzicie wyżej na pierwszej okładce nakleiłam tylko dwa kawałki różnych papierów, które na siebie lekko zachodzą, troszkę chlapań białym gessem oraz farbą o efekcie rdzy. Na to ułożyłam trybiki oraz napis. Elementy te delikatnie przetarłam metalicznymi farbami i przystąpiłam do ozdabiania wnętrza.
Mój układ na kartach jest bardzo prosty, poszczególne elementy lekko na siebie nachodzą i wystają tworząc spójną całość. Każdą kolejną stronę wykonywałam w podobny sposób a na koniec dodałam delikatnych chlapań.Zachęcam Was gorąco do wypróbowania i zrobienia takiego folderu. Jest to bardzo fajna alternatywa dla parawanu czy ramki na zdjęcia. Niby album, niby ramka ... takie dwa w jednym :)


Pozdrawiam serdecznie 

http://fumi-designs.blogspot.com/

Wykorzystane materiały:

https://www.essy-floresy.pl/pl/p/Terra-Incognita-Serenity-papier-do-scrapbookingu/4466https://www.essy-floresy.pl/pl/p/Adventure-Awaits-Gone-fishing-papier-do-scrapbookingu/3377https://www.essy-floresy.pl/pl/p/Serwetka-okragla-1-dekor-metalowy-4%2C6-x-4%2C6-mm/2900https://www.essy-floresy.pl/pl/p/Zebatki-tekturka-do-scrapbookingu/1712 https://www.essy-floresy.pl/pl/p/Szkola-napis-Rozstania-nadszedl-czas-tekturka-do-scrapbookingu/4424https://www.essy-floresy.pl/pl/p/Papier-kraft-30x30-brazowy/350
https://www.essy-floresy.pl/pl/p/Klej-Magic-tubka/1877
https://www.essy-floresy.pl/pl/p/Pasta-efekt-rdzy-ciemny-braz-01/4510

8 komentarzy: