wtorek, 3 maja 2016

Tekturkowy śmietniczek

Trudno było pokazać urodę dzisiejszej kartki na zdjęciach. Kartka jest wielowarstwowa i z intensywnie kolorowych papierów w odcieniach niebieskiego i granatu oraz czerwieni, i być może ze względu na tą pstrokaciznę oko w pierwszym momencie nie wychwytuje szczegółów. 
Pierwsza opinia na temat kartki brzmi: " w pierwszym momencie to wyglada tak, jakby ktoś zmiótł na bazę ścinki ze stołu"!

Nie było to budujące, ale i tak pokazuję moją pracę ..... bo mnie się podoba i być może to nieskromne, ale w inspirowaniu innych nie chodzi o to, by powielać pomysły, ale kreować nowe. Ważne jest także to, by delikatnie nakierowywać gusta klientów na inne tory. Jeszcze jedno - warto czasami odskoczyć od komercji i zrobić coś wbrew, wszem i wobec!


Pomysł wykonania takiej właśnie kartki przyszedł w momencie przeglądania firmowych tekturek. Wśród oferowanych wzorów mamy wiele tekturek z motywami roślinnymi.  Koper -  jemioła,  to zdecydowanie mój faworyt. Niektóre tekturki w swojej naturalnej postaci mogą wydać się nijakie i trudne do zagospodarowania. Spróbujcie spojrzeć na nie świeżym okiem i  dla relaksu zróbcie sobie właśnie taki "śmietniczek". Pochlapcie gesso i splashami lub mgiełkami. Będziecie zdumieni, jak odrobina mediów zmienia charakter pracy i uszlachetnia materiał. 

 Uważam, że bez tych tekturek kompozycja byłaby miejscami "łysa" a całość nijaka.


Do wykonania kartki użyłam większych ścinków i połączyłam ze sobą 3 papiery różnych firm. Podpowiadam, że można z dobrym skutkiem połaczyć papiery pozornie do siebie nie pasujące stosując zabieg tuszowania. Kolor tuszu nadaje elementom wspólny mianownik. Odrobina gesso zastosowana z umiarem, troszę sizalu i drobniutkie kropelki splasha czarnego i białego - dopełniają kompozycji.


W sztucznym świetle kolory wydają się bardziej jaskrawe a obraz nieostry:


Dziękuję za uwagę i życzę miłego majówkowego wypoczynku!

Materiały użyte do wykonania kartki z asortymentu naszego sklepu:13 komentarzy:

 1. A mnie się ogromnie podoba. Mnie nigdy nie wychodzą eleganckie kartki i bardzo się męczę, jeśli muszę taką zrobić. Dziękuję Ci za śmietniczkową kartkę, bo pokazuje, że niebanalne rozwiązania też są piękne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuję! W zasadzie potrafię bez problemu zrobić kartke w każdym stylu i zazwyczaj w celach komercyjnych robię takie bardzo eleganckie, ale czasami mi się dusza buntuje i zbaczam z kursu.

   Usuń
 2. Kartka ma swój niebanalny i specyficzny urok.Wymaga skupienia na sobie uwagi, aby dostrzec szczegóły, które nadaja jej charakteru. W rzeczywistości wygląda jeszcze fajniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuję Dorota za to, że niestrudzenie nas tu odwiedzasz i pięknie komentujesz.

   Usuń
  2. Po prostu lubię tutaj bywać

   Usuń
 3. Jeśli tak wyglądają "ścinki zmiecione ze stołu", to zabieram się za sprzątanie! Bo wśród wielu poukładanych, zachowawczych nieco kartek ta wyróżnia się na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Spróbuj i pochwal się !

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. wyszła Ci świetna kartka, uwielbiam mediowe i niepowtarzalne kartki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję - to jesteśmy w mniejszości, ale i tak jestem zadowolona z niej.

   Usuń
 7. piękna jest, ma niepowtarzalny charakter ;) :))

  OdpowiedzUsuń
 8. ale się dzieje dużo na tej pracy

  OdpowiedzUsuń